POGOTOWIE ZADANIOWE


Close

5 sposobów na naukę języków obcych

https://edukumus.pl/?p=2606&preview=true

Nauczyciele i wykładowcy od zawsze „wbijali nam” do głowy, że uczyć należy się przez powtarzanie i ćwiczenia. Jest to prawda, ale nie trzeba siedzieć nad książką czy zeszytem 4h dziennie i recytować tych samych słów bez przerwy. Wystarczy wprowadzić do swojego życia kilka udogodnień i rutynowych zachowań. Nauka może, a nawet powinna być przyjemnością. Jak zawsze, na końcu artykułu pokażemy wam kilka ciekawych lektur, które rozwiną temat. Ciekawi?

1. Gry online

Gry online Jeżeli jedną z form rozrywki, która sprawia Ci przyjemność jest granie w gry wideo lub online, wykorzystaj to. Rozpocznij wspólny czat z innymi graczami i komunikuj się w obcym języku. Jeśli jest to gra dla pojedynczego gracza, ustaw sobie język główny gry na inny. Dochodząc do tego, co musisz zrobić i jakie zadania wykonywać, będziesz uczyć się nowych słów, budowy zdań czy form opisu. 

Jeżeli jesteś początkujący, ustaw tylko dialogi na język obcy i wsłuchaj się w wymowę i pojedyńcze słowa, porównując je z polskimi napisami. Gry często mają nas odstresować, dlatego jeżeli cierpisz na nadmierny stres zobacz nasz poprzedni artykuł.

2. Wyjazdy za granicę

Wyjazdy za granicę Podróże to świetna okazja, aby przetestować swoje umiejetności językowe. Samo przebywanie pośród ludzi mówiących w obcym języku pomoże Ci przestawić swoje myślenie.

Jeżeli boisz się mówić, wystarczy posłuchać i starać się zrozumieć jak najwięcej. Nie trzeba podróżować do dalekich i drogich krajów.

Kraje naszych sąsiadów również są piękne, a bilet czasami kosztuje nawet 10-20 zł.

3. Filmy i książki

Filmy i książki Czytanie książek ma tak wiele pozytywnych zalet w naszym życiu codziennym, że 8-godzinny wykład nie starczyłby, aby wymienić je wszystkie, a co dopiero omówić. Kup jedną książkę w języku angielskim dla przykładu i czytaj po stronie dokładnie tłumacząc i analizując każde słowa. Satysfakcję z przeczytania całej strony i zrozumienia jej fabuły można porównać z odkryciami Indiany Jons-a 

Filmy również mogą uczyć. Wystarczy oglądać film z angielskimi napisami i polskim lektorem lub na odwrót. „Wyłapywanie” pojedynczych słów czy określeń, sprawi, że nim ktokolwiek zdąży zauważyć pozostają w naszej głowie. Dzięki filmowi łatwiej będzie nam skojarzyć konkretną sytuację z użytymi w niej słowami.

4. Myślenie

Trudność podejmowania decyzji towarzyszy nam od kiedy człowiek zaczął istnieć. Istnieje kilka przydatnych sposobów, aby zastanowić się nad danymi problemami i znaleźć najlepsze rozwiązanie. Myślenie i rozmowa z samym sobą w innym języku niż ojczysty, zmusza nasz mózg do podwójnej pracy, przez co analizujemy każde słowo, które wypowiemy. 

Jest to również dobry sposób , aby opanować złość podczas kłótni z innymi osobami.

5. Słuchanie

Słuchanie Niech każdy dzień będzie nową stroną przygody. Słuchaj zagranicznych podcastów językowych, które są przystosowane do poziomu Twojej wiedzy językowej. 

Codziennie poznawaj nowe historie, ucz się nowych słówek i słuchaj nowych ludzi.

Bonus

Jeśli wzbudziliśmy Twoją ciekawość i chcesz dowiedzieć się więcej na temat redukcji stresu i jak sobie z nim radzić, zajrzyj do tych  ciekawych lektur.

365. Angielski na każdy dzień” Maria Lekszycka

Chciałbyś podszkolić swój angielski i usystematyzować swoją wiedzę? Brakuje Ci motywacji i wciąż zdarza Ci się popełniać najbardziej podstawowe błędy? 365. Angielski każdego dnia to sposób na wszystkie Twoje językowe bolączki! Korzystając z tej książki, poszerzysz zakres używanych przez Ciebie słówek, podszkolisz wymowę i znajomość gramatyki, a trudne do opanowania conditionale staną się jednym z Twoich ulubionych zagadnień. Jest to przemyślany roczny kurs języka angielskiego na poziomie ponadpodstawowym i średnio zaawansowanym. Każdego dnia, krok po kroku opanujesz najważniejsze zagadnienia z zakresu gramatyki, słownictwa, wymowy czy słowotwórstwa. Razem z tą książką na własnej skórze doświadczysz, że przyswojenie phrasali to bułka z masłem, a idiomy same zaczną wchodzić Ci do głowy. Zacznij systematyczną naukę już dziś! Dzięki naszej książce: – dostarczysz sobie solidnej dawki wiedzy każdego dnia, – z łatwością opanujesz setki nowych wyrażeń i zwrotów, – przyswoisz najbardziej istotne zagadnienia j. angielskiego – skutecznie utrwalisz zdobyte wiadomości.

 Po kliknięciu na poniższe zdjęcie, znajdziecie ją w najlepszej cenie na Ceneo.pl

Mów jak Amerykanin

Jak prawidłowo wymówić wyraz Poland? Jaką rolę w języku angielskim odgrywają idiomy? O jakich pułapkach językowych warto wiedzieć, aby uniknąć ich w rozmowie? Jakie są najważniejsze święta amerykańskie?

Na te i wiele innych pytań odpowiada książka „Mów jak Amerykanin”. Autorka tego przystępnego, a jednocześnie pełnego cennych informacji poradnika przez wiele lat zdobywała doświadczenie w posługiwaniu się najbardziej pożądanym językiem na świecie – najpierw podczas pracy w Polsce, a potem w USA. Nie znajdziecie tu sztywnych regułek pozbawionych przykładów z życia wziętych, za to zmierzycie się z autentycznymi przeszkodami językowymi, którym musi stawić czoła każdy Polak wrzucony w wir amerykańskojęzycznego bełkotu. To książka dla tych wszystkich, którzy chcą poznać i przyswoić sobie najistotniejsze niuanse amerykańskiej wersji języka angielskiego.

 Po kliknięciu na poniższe zdjęcie, znajdziecie ją w najlepszej cenie na Ceneo.pl