POGOTOWIE ZADANIOWE


Close

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 Minister Edukacji i Nauki skierował list do dyrektorów szkół, nauczycieli oraz uczniów. Przedstawił w nim działania MEiN związane z bezpiecznym powrotem do szkół oraz wsparciem uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej. W liście Minister Przemysław Czarnek zachęcił także do udziału w nowym przedsięwzięciu „Poznaj Polskę” oraz wyraził nadzieję, że nauka stacjonarna w szkołach będzie trwała nieprzerwanie do przyszłorocznych wakacji.

 

Z radością i optymizmem rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022. Cieszymy się, że po długotrwałym okresie nauki zdalnej uczniowie i nauczyciele wracają do swoich szkolnych obowiązków. Wiemy, jak ważny dla rozwoju intelektualnego i społecznego młodego człowieka jest bezpośredni kontakt z nauczycielem oraz możliwość przebywania w grupie rówieśniczej – napisał minister Przemysław Czarnek w liście skierowanym do dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów. Dodał, że wspólnota szkolna ma nieocenioną wartość.

W liście minister Przemysław Czarnek przedstawił działania MEiN związane z bezpiecznym powrotem do nauki stacjonarnej. Przypomniał o dostawach środków bezpieczeństwa do szkół, wytycznych sanitarnych oraz akcji informacyjnej dotyczącej szczepień w szkołach.

Szef resortu edukacji i nauki zaznaczył, że w nowym roku szkolnym będą realizowane programy wsparcia uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej zapoczątkowane wiosną tego roku, a także rozpocznie się nowy projekt Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. – To pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie, które w tak dużym stopniu wspiera edukację patriotyczną. Gorąco zachęcam młodych ludzi do udziału w tym projekcie, do poznawania polskiej historii i miejsc ważnych dla naszej tożsamości narodowej – wskazał minister Przemysław Czarnek.

W liście szef MEiN złożył także życzenia z okazji nowego roku szkolnego: – Wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom życzę spokojnego i bezpiecznego nowego roku szkolnego 2021/2022. Mam nadzieję, że nauka stacjonarna będzie trwała w szkołach nieprzerwanie do przyszłorocznych wakacji.

 

Tekst źródłowy: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/rozpoczecie-roku-szkolnego-20212022–list-ministra-edukacji-i-nauki